Zachwyca nas zauważalne piękno, lecz wieczne jest to, co niewidoczne - Marie von Ebner-Eschenbach
statystyki www stat.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Decoupage w stylu "pomazanym"

Będąc w styczniu na warsztatach w Skarbowni zobaczyłam sekretarzyk ozdobiony przez Agnieszkę różnymi technikami decoupagowymi; sekretarzyk mnie zauroczył.

Spytałam Agnieszkę - czy po roku ćwiczeń ja także będę umiała coś podobnego zrobić? Agnieszka odpowiedziała - zrobisz już po miesiącu. Uśmiechnęłam się z niedowierzaniem ...

*******************************

Na początku lutego w ofercie Skarbowni pojawiły się warsztaty "Decoupage w stylu Rustic Home"; termin bardzo mi nie pasował, ale "chcieć, znaczy móc" - poprzekładałam, poukładałam, pewne sprawy przyśpieszyłam i na warsztatach się pojawiłam.

Pracę ze skrzyneczką (sekretarzykiem) zaczęłam od malowania, a właściwie - wielokolorowego mazania, potem był crakl jednoskładnikowy, który położyłam w określonych miejscach i cieniowanie całości farbami, następnie nakleiłam wzorek wycięty z papieru i wycieniowałam przy krawędziach kwiatki i listki, potem ponownie nałożyłam crakl, tym razem dwuskładnikowy tylko na obrazku, po uzyskaniu spękań wtarłam w nie złotą porporinę i białą farbę, następnie jeszcze raz wycieniowałam całości farbami i patyną (wszystkie cieniowania wykonałam  przy użyciu gąbki).

Te wszystkie zabiegi spowodowały, że wzorek różano-winogronowy "wtopił się" w całość, a wieczko wygląda jakby na nim został namalowany jednolity obraz.

A tak prezentuje się sekretarzyk po ponad siedmiogodzinnej "zabawie" z farbami, papierem i mediami:

Sekretarzyk w stylu Rustic Home2

Sekretarzyk w stylu Rustic Home4

Pociapana, pomazana, popękana, ma wiele niedoróbek i niedociągnięć, ale bardzo mi się podoba moja pierwsza skrzyneczka w stylu Rustic Home.

sobota, 25 lutego 2012, moteczek

Polecane wpisy

  • Słoiczek w stylu rustykalnym

    Jeszcze troszeczkę, a "zasupłałabym się" zupełnie, dlatego zrobiłam "skok w bok" i wykończyłam słoiczek ze słonecznikami, a precyzyjnie rzecz ujmując, to wykońc

  • Decoupagowy słoiczek

    Pogoda mnie dobija; wszędzie szaro, buro i tak byle jak. Słoneczko ledwo wyjrzy, zaraz się chowa. Taka sytuacja nie sprzyja dobremu samopoczuciu i żeby pozimowe

  • Daliowych wzorków część dalsza, czyli decoupagowy kuferek

    Ostatnio - jak kornik - w drewnie siedzę, a moich bliskich "zasypuję" decoupagowymi prezentami. Z myślą o prezencie imieninowo-urodzinowym powstała także ta skr

Komentarze
2012/02/25 11:58:57
Piękna, warsztaty wspominam z przyjemnością;-0
-
2012/02/25 13:18:48
Wspaniała skrzyneczka! Bardzo mi się podoba:-)
-
2012/02/25 14:06:09
Cudna skrzyneczka! Ja ze swoimi nikłymi umiejętnościami w technice decu jestem daleko w tyle za Tobą. Pozdrawiam i zazdroszczę kolejny raz tych warsztatów.
-
2012/02/25 14:13:36
Piękne maziaje Ci wyszły.
-
2012/02/25 17:06:08
Super Ci to wyszło Marysiu .
Pozdrawiam
-
2012/02/25 21:00:19
efekt końcowy fantastyczny- brawo!!!!:)))
-
2012/02/26 15:14:34
oiekne..pozdrawiam ania
-
2012/02/26 16:23:11
Wielkie dzięki; nie ukrywam, że Wasze komentarze są bardzo motywujące.
Pozdrawiam cieplutko